![](https://1.bp.blogspot.com/-nZSMSTzAbjA/XymfQ8E1swI/AAAAAAAALhw/u9xK5GDE7yItRCi2Uqxk0XRMsOoIoX9bgCLcBGAsYHQ/s640/ANTIGONE-2020_1.jpg)
Με την τραγωδία του Σοφοκλή Αντιγόνη συνεχίζεται αυτό το Σάββατο 8 Αυγούστου (ώρα έναρξης 9.15 μ.μ.) το 34ο Φεστιβάλ Αρχαίου Θεάτρου Οινιαδών. Η παράσταση παρουσιάζεται σε σκηνοθεσία Θέμη Μουμουλίδη, με την Ιωάννα Παππά και το Γιώργο Χρυσοστόμου στους πρωταγωνιστικούς ρόλους. Παίζουν επίσης η Λουκία Μιχαλοπούλου ο Μάνος Καρατζογιάννης η Χριστίνα Χειλά Φαμέλη και ο Δημήτρης Σαμόλης.
Λόγω των μέτρων που ισχύουν για την πανδημία, ο αριθμός των εισιτηρίων της παράστασης είναι περιορισμένος και παρακαλείται το κοινό να τα προμηθευτεί εγκαίρως από την Δημοτική Πινακοθήκη (κεντρική Πλατεία Μπότσαρη 26310-22134) και το Δημοτικό Ωδείο (Ραζηκότσικα 12 τηλ. 26310-27268).