![](https://1.bp.blogspot.com/-OCcIJv03XP4/XzGKw0ItreI/AAAAAAAALi4/UB7kzJCrpYUes3nPQbNP2eQkndkpqPi6ACLcBGAsYHQ/s640/117363940_3256534644461622_4714953220373503762_n.jpg)
Το ταξίδι της ομάδας canoe kayak του ΝΟΜεσολογγίου από τη λιμνοθάλασσα του Μεσολογγίου στο κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά τελείωσε. Έντεκα Αθλητρίες-τες μας για 2 Σαββατοκύριακα αγωνίσθηκαν υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες, στα 2 Πανελλήνια πρωταθλήματα canoe kayak και SUP. Τα αποτελέσματα είναι πολύ ενθαρρυντικά για το μέλλον του canoe kayak στη περιοχή μας. Οι αθλητές μας κέρδισαν 4 χρυσά, 5 ασημένια και 7 χάλκινα μετάλλια. Ήταν η καλύτερη εμφάνιση του ΝΟΜεσολογγίου από την ίδρυση του τμήματος canoe kayak, το 2006. Τα παιδιά που έλαβαν μέρος ήταν τα παρακάτω:
ΚΑΤΣΑΓΑΝΗ ΜΑΡΙΑ, ΚΑΤΣΑΓΑΝΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ, ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΥ ΕΥΗ, ΝΤΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ , ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ, ΧΕΛΙΔΟΝΙΩΤΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ, ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΝΤΕΚΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΔΑΦΝΗ και ο ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΤΑΣΟΣ στο sup κατηγορία master Aνδρών 40+. Τους αξίζουν συγχαρητήρια για την σκληρή προπόνηση που έκαναν όλο το χρόνο, όπως και στον προπονητή τους ΔΗΜΗΤΡΗ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ. Ο ΝΟΜεσολογγίου υποστηρίζει ότι το άθλημα του canoe kayak sprint και γενικότερα ο ναυταθλητισμός, έχει τρομερές προοπτικές στην Αιτωλ/νία με τόσες λίμνες και ακτογραμμή. Σας υπενθυμίζουμε ότι ο ΝΟΜεσολογγίου λειτουργεί όλο το χρόνο τμήμα canoe kayak sprint στη λιμνοθάλασσα και τμήμα ιστιοπλοΐας optimist για παιδιά από 8 έως 14 ετών στο λιμάνι και στη Τουρλίδα.
Το επόμενο
ναυταθλητικό μας ραντεβού είναι στις 22 Αυγούστου στον 7ο κωπηλατικό διάπλου της Λιμνοθάλασσας. Πληρ.
Εγγραφές στο www.nommes.gr . Όσον αφορά για
τον κολυμβητικό διάπλου στις 9 Σεπτεμβρίου δυστυχώς θα αναβληθεί λόγω των
καταστάσεων.
Το ΔΣ του
ΝΟΜεσολογγίου.
![](https://1.bp.blogspot.com/-77W50a-0yOA/XzGK9H8YrKI/AAAAAAAALjU/gT-S_0Q_Clg5SQBo5iyp_yR4d3oPZPpYQCLcBGAsYHQ/d/NOM.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7fdAJjF2dlQ/XzGK8W2bzCI/AAAAAAAALjQ/ItncscDzhQcaliqCDF_NlIZPoG_2nJbLACLcBGAsYHQ/d/117385827_3259135110868242_3447595470572658168_o.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-FkSpCqKlxzE/XzGK7jefy8I/AAAAAAAALjI/L1-iAokdWRsU_IffN_5cg3O24202jx41gCLcBGAsYHQ/d/117300236_3259135970868156_4164843170948729302_o.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-Z100fukCXOc/XzGK7mnKnOI/AAAAAAAALjE/kRGLhj7I79w8-mBwxhMSwZH1hN-Euu4_gCLcBGAsYHQ/d/117233965_2620120451582336_3012622517388195065_n.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-WFGEJMPIpzw/XzGK7ldMldI/AAAAAAAALjM/Y6ox3ms3Q30tpJWeM65BxWaaTB23inSnQCLcBGAsYHQ/d/116871466_3321673967855638_5998990176796498918_n.jpg)