![](https://4.bp.blogspot.com/-C5f2FG0sl18/XBvT6S00B0I/AAAAAAAAGh4/67k7Irv8KOgbfvdpb6BCxRlUYxEjf4EqwCLcBGAs/s400/04.jpg)
Το Προεδρείο της Α ΕΛΜΕ Αιτωλοακαρνανίας, υλοποιώντας ομόφωνη απόφαση του ΔΣ επισκέφτηκε σήμερα τους πρόσφυγες που φιλοξενούνται στο ξενοδοχείο Θεοξένια στο Μεσολόγγι.
Πέρα από τις ευχές για καλές γιορτές και καλή χρονιά, ο σκοπός της επίσκεψης ήταν η προσφορά δώρων στα μικρά παιδιά των προσφύγων και γλυκισμάτων σε όλους τους φιλοξενούμενους.
Τα χαμόγελα στα πρόσωπα των μικρών ήταν η καλύτερη ανταμοιβή της Χριστουγεννιάτικης δράσης μας.
Ευχή όλων είναι να τερματιστεί κάποια στιγμή η επώδυνη κατάσταση που ζουν αυτοί οι άνθρωποι και να επιστρέψουν στα σπίτια τους σε συνθήκες Ειρήνης, Προόδου και Ευημερίας.
Ευχόμαστε σε όλους Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά!
![](https://3.bp.blogspot.com/-KU8pilw60is/XBvT3Y2yw4I/AAAAAAAAGh8/DyVsHUGDq7oi16Aeqw4QW0YB001FLKHOQCEwYBhgL/s1600/03.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-qdMdqkJ-bfg/XBvT3Eq7SkI/AAAAAAAAGhs/pNCKrtFsmoMECUAuLIjK1dvBj2cySb1qQCEwYBhgL/s1600/01.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-_KCwazYCYn4/XBvT3_UdGUI/AAAAAAAAGiA/WoupcJVMuZYBEmt1lkCV4OuWQ4PX2YHdwCEwYBhgL/s1600/02.jpg)